Sprzęgło Elastyczne Dentex

Sprzęgło Dentex


>> pobierz katalog

Sprzęgło DENTEX jest elastycznym sprzęgłem do łączenia dwóch wałów z możliwością skompensowania osiowych, promieniowych i kątowych odchyłek wału. Moment obrotowy przenoszony jest w połączeniu kształtowym przez zazębienie w tulei z tworzywa sztucznego o wewnętrznym uzębieniu dwóch piast posiadających beczkowato ukształtowane zęby zewnętrzne.

Budowa sprzęgła powoduje, że ułożyskowanie wałów leżące bezpośrednio obok chronione jest przed siłami oddziaływującymi na łożyska.

Sprzęgła DENTEX przeznaczone są do połączenia dwóch wałów i mogą pracować w pozycji poziomej i pionowej. Gwarantują szybki montaż. Dzięki połączeniu tworzywa sztucznego i metalu odpada tradycyjny problem smarowania smarem lub olejem, gdyż sprzęgło jest całkowicie bezobsługowe.

W obudowie sprzęgła zastosowano poliamid 6.6, posiadający bardzo dobre właściwości tarcia i zużycia. Ponadto materiał ten jest odporny na olej i płyny hydrauliczne.

Optymalna temperatura eksploatacji leży w zakresie
-25°C do +80°C. W przypadku zastosowania sprzęgła w temperaturach eksploatacyjnych +140°C konieczne jest wybranie obudowy z poliamidu odpornego na wysokie temperatury.

Typy sprzęgieł DENTEX:

Wykonanie z piastą: – seria B

  • seria B3R z zewn. i wewn. pierścieniem Seegera
  • seria B4R z zewn. pierścieniem oporowym i pierścieniem Seegera

Wykonanie z kołnierzem – seria FL – sztywne sprzęgła kołnierzowe do silników Diesla