Sprzęgło Bezluzowe Desch Mini

Sprzęgła Desch Mini wykonane są jako bezluzowe, sztywne skrętnie, sprężyste i nie wymagające konserwacji sprzęgła, wyprodukowane z jednego kawałka materiału. Nadają się szczególnie do układów napędowych sterujących i regulujących dynamiczne procesy w małej przestrzeni zabudowy. Dotyczy to dziedzin budowy maszyn takich jak: automatyczne linie obrabiarkowe, roboty, technika medyczna, budowa modeli itp.

Do najważniejszych właściwości sprzęgieł Mini należy możliwość tłumienia drgań i żądana stabilność rezonansowa osiągana przez konstrukcyjne ukształtowanie szczeliny. Ponadto  sprzęgło wyróżnia się bardzo dobrą elastycznością osiową, promieniową i kątową przy wyrównywaniu błędów współosiowości łączonych wałów i nieznacznymi siłami cofającymi.

Montaż sprzęgła na wale odbywa się przez zaciskane piasty, względnie zdejmowane, przykręcane połówki piast zaciskowych. Możliwe są ponadto różne wykończenia piast przyłączeniowych do zróżnicowanych warunków zabudowy.

Sprzęgła Desch Mini wykonane są z wysokowartościowego aluminium (Al.), stali nierdzewnej (VA) lub stali automatowej (St). Mogą pracować w zakresie temperatur od -55°C do +150°C. Wyższe temperatury wymagają technicznego wyjaśnienia.

Sprzęgła Desch Mini  dostępne są w zakresie średnic łączonych wałków 3 do 40 mm, dla prędkości obrotowych 10 000 do 3 500 obr/min  przy przenoszeniu momentu obrotowego, w zależności od materiału, od 3 do 220 Nm.