Przeguby krzyżakowe, wały cardana i przeguby

Precyzyjne przeguby i wały Cardana znajdują bardzo szerokie zastosowanie w konstrukcji maszyn i urządzeń przemysłowych oraz pojazdów specjalistycznych. Stosuje się je w celu połączenia dwóch wałów ustawionych względem siebie w osi lub pod kątem, do przenoszenia momentu obrotowego. Przegub pozwala przenosić momenty obrotowe do prędkości 1000 obr/min. Jako oficjalny dystrybutor marki Elso-Elbe, oferujemy szeroki katalog produktów tej renomowanej firmy, ze szczególnym uwzględnieniem wałów i przegubów krzyżakowych. Dostępne w tej kategorii podzespoły wyróżniają się doskonałą precyzją wykonania oraz bezproblemową współpracą z pozostałymi elementami układów napędowych, takimi jak silniki elektryczne z motoreduktorem. Wykonane z trwałych i solidnych materiałów wykazują ponadprzeciętną odporność na zużycie i warunki pracy, niezależnie od tego, w jakim środowisku roboczym zostaną zainstalowane.

Przeguby i wały Kardana, przeguby krzyżakowe

Budowa przegubu Cardana umożliwia jego asynchroniczne działanie i precyzyjne przenoszenie momentu obrotowego pomiędzy wałami. Za połączenie zakończeń wału czynnego i biernego odpowiada łącznik krzyżowy – rodzaj zdwojonego sworznia. Taka konstrukcja umożliwia przenoszenie napędu silników elektrycznych na prąd stały nawet w przypadku znacznie odchylonych od siebie wałów przy jednoczesnej redukcji poziomu pulsacji wału biernego. Precyzyjne przeguby Cardana i wały Kardana charakteryzują się zestawem istotnych parametrów i właściwości, spośród których najważniejsze są:

  • prędkość przenoszenia obrotów do 1000 obr./min.,
  • kąt pracy maksymalny dla poszczególnych wałów i przegubów – zwykle dla pojedynczych łamanych wałów kąt maksymalny wynosi 45 stopni, dla podwójnych – 90 stopni,
  • gwarancja utrzymywania równych prędkości wału biernego i czynnego – bardzo ważne w kontekście stabilnej i bezproblemowej pracy maszyn – możliwe dzięki zastosowaniu układu równobieżnego,
  • kompensacyjna zmiana położenia łączonych wałów.

Przeguby krzyżakowe, cardana i wały

Wszystkie dostępne w sprzedaży przeguby krzyżakowe, wały Kardana oraz pozostałe części do maszyn, takie jak motoreduktory i silniki elektryczne prądu stałego dostępne są od ręki w naszych magazynach niedaleko Poznania. Oferujemy fabrycznie nowe urządzenia o parametrach zgodnych ze specyfikacjami producentów oraz przepisami i normami międzynarodowymi. W przypadku konieczności wykonania serwisu zakupionych u nas urządzeń gwarantujemy szybką dostawę niezbędnych podzespołów oraz terminową realizację zamówień. Służymy również fachowym doradztwem w zakresie doboru odpowiednich urządzeń, w celu dostosowania ich do indywidualnych wymagań naszych klientów. Szukasz precyzyjnego przegubu, wału Cardana lub innego elementu układu napędowego do swojej maszyny? Nie znalazłeś poszukiwanego przez siebie urządzenia w naszej ofercie? Skontaktuj się z nami! Szybko i profesjonalnie udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania lub pomożemy w konfiguracji niezbędnych podzespołów.