Sprzęgła jednokierunkowe RINGSPANN

Ponad 50-letnie doświadczenie firmy RINGSPANN w produkcji sprzęgieł jednokierunkowych i wolnobiegów, zaowocowało stworzeniem bogatej kolekcji produktów, których jakość doceniana jest na całym świecie, Mając na uwadze ten oczywisty fakt, pragniemy zaoferować naszym klientom dostęp do szerokiego asortymentu marki RINGSPANN w kategorii: sprzęgła jednokierunkowe oraz wolnobiegi.

Elastyczne sprzęgła jednokierunkowe znajdują swoje liczne zastosowania w rozmaitych gałęziach przemysłu, stanowią niezbędny element wyposażenia maszyn oraz linii produkcyjnych. Podstawowym zadaniem wolnobiegu jest przekazywanie momentu obrotowego w urządzeniach napędowych. Ich główne przeznaczenia to m.in.:

 • blokada ruchu powrotnego,
 • rozłączanie napędu,
 • taktowanie.
 • W bogatej ofercie sprzęgieł jednokierunkowych RINGSPANN, dostępnych w naszym sklepie z silnikami elektrycznymi z motoreduktorem, znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń i podzespołów, takich jak m.in. sprzęgło kłowe z wkładką elastyczną, a także rożne typy i rodzaje wolnobiegów RINGSPANN. Ich podstawową zaletą jest fakt, że wszelkie funkcje przekazywania napędu, wykonywane są automatycznie, i nie wymagają dodatkowego osprzętu, takiego jak urządzenie załączające czy hamulec. Dzięki temu, wolnobiegi i sprzęgła kłowe z elastycznymi wkładkami, wykorzystywane są m.in. w lotnictwie czy budownictwie maszyn i pojazdów, gdzie spełniają swoją funkcję znacznie lepiej niż inne, dostępne na rynku rozwiązania, nie gwarantujące pełnej automatyzacji.

  Wolnobiegi RINGSPANN – nasza oferta

  Oferowane przez naszą firmę sprzęgła jednokierunkowe, mogą być wykorzystywane jako wolnobieg, oferując dwa podstawowe kierunki poruszania się. W pierwszym z nich, pierścień zewnętrzny obraca się w prawo, zaś pierścień zewnętrzny jest nieruchomy. Mówimy wówczas o ruchu jałowym. W drugim przypadku, pierścień zewnętrzny może obracać się w lewo, dzięki czemu dochodzi do połączenia pierścieni oraz połączenia bieżni wewnętrznej i zewnętrznej. W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęgła jednokierunkowe z własnym łożyskowaniem, lub bez łożyskowania. Oferujemy wolnobiegi w obudowie, wolnobiegi przykręcane, a także wbudowane. Ceny sprzęgieł jednokierunkowych, dostępnych w naszej ofercie, uzależnione są od ich parametrów oraz indywidualnych cech.

  Sprzęgła jednokierunkowe RINGSPANN – zastosowanie wolnobiegu

  Liczne przykłady wykorzystania sprzęgła jednokierunkowego RINGSPANN pokazują, że wolnobiegi tej marki łączą w sobie uniwersalny charakter z niezwykle specjalistycznym zastosowaniem, uwzględniającym indywidualne potrzeby danej branży. Zarówno sprzęgła kłowe, jak i wolnobiegi wyprzedzające lub taktujące, wykorzystywane są m.in. w budowie silników elektrycznych, przenośników taśmowych, konstrukcji maszyn drukarskich, pakujących i napełniających, dmuchaw, wentylatorów, a także sprężarek, kompresorów czy maszyn rolniczych, gdzie z powodzeniem mogą zastępować przekładnię redukcyjną.

   2 marca 2017
   Wolnobieg, sprzęgło jednokierunkowe w obudowie

   Wolnobiegi w obudowie

   […]
   2 marca 2017
   Wolnobieg, sprzęgło jednokierunkowe przykręcane

   Wolnobiegi przykręcane

   […]
   1 marca 2017
   Wolnobieg, sprzęgło jednokierunkowe wbudowywane

   Wolnobiegi wbudowywane

   […]
   1 marca 2017
   Wolnobieg, sprzęgło jednokierunkowe podstawowe

   Wolnobiegi podstawowe

   […]
   20 lutego 2017
   Wolnobieg sprzęgło jednokierunkowe kompletne

   Wolnobiegi kompletne

   […]
   20 lutego 2017
   Informacje ogólne o wolnobiegach

   Wolnobiegi – informacje ogólne

   […]