Hamulce przemysłowe

Firma Radius-Radpol, jako oficjalny przedstawiciel renomowanej firmy RINGSPANN oferuje bogatą gamę hamulców przemysłowych, przystosowanych do montażu w urządzeniach i systemach napędowych o różnorodnej charakterystyce.

Hamulce RINGSPANN – dlaczego warto

Na całym świecie produkty marki RINGSPANN cieszą się zasłużoną renomą i uznaniem, z uwagi na wysoką jakość, stosowanie nowoczesnych rozwiązań oraz niezawodność. Jednak lista zalet, jakimi mogą poszczycić się systemy hamulcowe RINGSPANN jest o wiele dłuższa i nie ogranicza się wyłącznie do najbardziej podstawowych cech. Dzięki przemyślanej konstrukcji, hamulce nie zajmują wiele miejsca w maszynie, co sprawia, że zarówno ich montaż, jak i konserwacja nie sprawiają większego problemu, również w przypadku instalacji w działających już urządzeniach. Dodatkowo, hamulce przemysłowe RINGSPANN stanowią gwarancję stałego momentu obrotowego, bez efektu tzw. samo-wzmocnienia, co m istotne znaczenie dla płynności funkcjonowania urządzeń i maszyn. W porównaniu z hamulcami bębnowymi, hamulce tarczowe zapewniają niewielki moment bezwładności masy, co czyni je bardziej ekonomicznymi i zwiększa komfort ich użytkowania. Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że klocki hamulcowe w hamulcach przemysłowych RINGSPANN osadzone zostały w sposób wahliwy, co gwarantuje optymalne i niezwykle dokładne przyleganie okładziny klocka do tarczy hamulcowej, niezależnie od warunków.

Zastosowanie hamulców RINGSPANN

Mając na uwadze powyższe zalety, nie dziwi fakt, że hamulce przemysłowe RINGSPANN znajdują szerokie zastosowanie w wielu systemach napędowych oraz maszynach, niezależnie od och specyfiki oraz branży. Wykorzystuje się je m.in. w budowie dźwigów i schodów samojezdnych, w maszynach budowlanych napędach jezdnych, napędach statków, skręcarkach do lin, wentylatorach oraz wielu innych. Hamulce przemysłowe RINGSPANN wykorzystywane są w takich branżach jak:

 • motoryzacja i transport,
 • budownictwo,
 • przemysł stoczniowy,
 • przemysł spożywczy,
 • klimatyzacja i chłodnictwo,
 • elektronika oraz wiele innych.

  4 marca 2017

  Hamulce uruchamiane sprężyną

  […]
  4 marca 2017

  Hamulce uruchamiane pneumatycznie

  […]
  4 marca 2017

  Hamulce uruchamiane ręcznie

  […]
  4 marca 2017

  Gniazda Hamulcowe

  […]