Hamulce przemysłowe do silnika elektrycznego - Poznań

Firma Radius-Radpol - silniki elektryczne z motoreduktorem, jako oficjalny przedstawiciel renomowanej firmy RINGSPANN oferuje bogatą gamę hamulców przemysłowych, przystosowanych do montażu w urządzeniach i systemach napędowych o różnorodnej charakterystyce.

Hamulce RINGSPANN – dlaczego warto

Na całym świecie produkty marki RINGSPANN cieszą się zasłużoną renomą i uznaniem, z uwagi na wysoką jakość, stosowanie nowoczesnych rozwiązań oraz niezawodność. Jednak lista zalet, jakimi mogą poszczycić się systemy hamulcowe RINGSPANN jest o wiele dłuższa i nie ogranicza się wyłącznie do najbardziej podstawowych cech. Dzięki przemyślanej konstrukcji, hamulce nie zajmują wiele miejsca w maszynie, co sprawia, że zarówno ich montaż, jak i konserwacja nie sprawiają większego problemu, również w przypadku instalacji w działających już urządzeniach. Dodatkowo, hamulce przemysłowe RINGSPANN stanowią gwarancję stałego momentu obrotowego, bez efektu tzw. samo-wzmocnienia, co m istotne znaczenie dla płynności funkcjonowania urządzeń i maszyn. W porównaniu z hamulcami bębnowymi, hamulce tarczowe zapewniają niewielki moment bezwładności masy, co czyni je bardziej ekonomicznymi i zwiększa komfort ich użytkowania. Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że klocki hamulcowe w hamulcach przemysłowych RINGSPANN osadzone zostały w sposób wahliwy, co gwarantuje optymalne i niezwykle dokładne przyleganie okładziny klocka do tarczy hamulcowej, niezależnie od warunków.

Zastosowanie hamulców RINGSPANN

Mając na uwadze powyższe zalety, nie dziwi fakt, że hamulce przemysłowe RINGSPANN znajdują szerokie zastosowanie w wielu systemach napędowych oraz maszynach, niezależnie od och specyfiki oraz branży. Wykorzystuje się je m.in. w budowie dźwigów i schodów samojezdnych, w maszynach budowlanych napędach jezdnych, napędach statków, skręcarkach do lin, wentylatorach oraz wielu innych. Hamulce przemysłowe RINGSPANN wykorzystywane są w takich branżach jak:

 • motoryzacja i transport,
 • budownictwo,
 • przemysł stoczniowy,
 • przemysł spożywczy,
 • klimatyzacja i chłodnictwo,
 • elektronika oraz wiele innych.

Poznań - hamulce do silnika elektrycznego

W naszym sklepie pod Poznaniem znajdziesz więcej niż tylko niezawodne motoreduktory i silniki elektryczne. Szeroki asortyment hamulców przemysłowych marki RINGSPANN, w których zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, to gwarancja bezpieczeństwa i pełnej kontroli nad pracą maszyn. Doskonale znana technologia na bazie tarczy i klocków hamulcowych w wydaniu marki RINGSPANN wzbogacona została o szereg dodatkowych rozwiązań, zwiększających skuteczność hamowania. Najważniejsze cechy, które wyróżniają hamulce przemysłowe tej renomowanej marki to m.in.:

 • przemyślana i zwarta budowa, dzięki której montaż nie zajmuje wiele miejsca i może być wykonany w większości maszyn – również tych istniejących,
 • zastosowanie płaskich powierzchni ciernych, dla zagwarantowania stałego momentu obrotowego i eliminacji efektu samowzmocnienia,
 • szybkie i skuteczne odprowadzanie ciepła dzięki otwartej konstrukcji hamulców tarczowych – skuteczna wentylacja przy niewielkiej objętości urządzenia,
 • znacznie mniejszy niż w przypadku hamulców bębnowych moment bezwładności masy,
 • ponadprzeciętna odporność materiałów ciernych na zużycie i pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Hamulce w Poznaniu - do silnika elektrycznego i przemysłowe

Bogata oferta hamulców tarczowych do silnika elektrycznego marki RINGSPANN, dostępna w naszej ofercie stacjonarnej oraz internetowej pozwala dopasować optymalne rozwiązania do każdego układu hamowania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podzespołów do nowo budowanej maszyny, czy chcesz wymienić system zatrzymania napędu w istniejącej linii produkcyjnej, hamulce przemysłowe RINGSPANN będą najlepszym wyborem. Bogaty asortyment naszego sklepu obejmuje szeroki zakres produktów, począwszy od hamulców uruchamianych sprężyną, poprzez podzespoły pneumatyczne, aż po urządzenia ręczne i gniazda. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu uzyskania szczegółowych informacji. Nie tylko doradzimy w wyborze hamulców przemysłowych, ale również pomożemy skompletować optymalny system hamowania do dowolnego silnika przemysłowego.